GALERIA „ZŁOTYCH WYKŁADÓW”

Począwszy od XXVI Forum Teleinformatyki, w sesji inicjującej obrady Forum odbywa się wykład osoby o wybitnym dorobku dla transformacji cyfrowej (tworzenia społeczeństwa informacyjnego).
Kryteria wyboru takiej osoby są bardzo ostre i wyłącznie merytoryczne. Laureat „Złotego Wykładu” wygłasza wykład plenarny, a fakt ten jest szeroko rozpropagowywany. Autor wykładu dodatkowo otrzymuje specjalnie zaprojektowaną plakietę „Złotego Wykładu”.

Pierwszy „Złoty Wykład” wygłosił prof. Jan Madey z Uniwersytetu Warszawskiego, współtwórca informatyki polskiej, inicjator i promotor wielu działań na rzecz rozwoju informatyki oraz wielu wieloletnich przedsięwzięć charytatywnych.

Drugi „Złoty Wykład” wygłosił dr hab. Wojciech Wiewiórowski, Europejski Inspektor Ochrony Danych (EDPS), Adiunkt w Zakładzie Informatyki Prawniczej Uniwersytetu Gdańskiego.

Trzeci „Złoty Wykład” wygłosił prof. dr hab. Jerzy Bralczyk, językoznawca.

Czwarty „Złoty Wykład” wygłosił prof. dr hab. Michał Kleiber – Prezes PAN (2007-2014), Minister Nauki (2001-2005), Społeczny Doradca Prezydenta RP (2006-2010), przewodniczący Polskiego Komitetu ds. UNESCO

Podczas XXX Forum Teleinformatyki „Złoty Wykład” wygłosił prof. dr hab. Dariusz Jemielniak – kierownik katedry MINDS Akademia Leona Koźmińskiego, Faculty Associate Berkman – Klein Center for Internet and Society, Harvard University, Wiceprezes Polskiej Akademii Nauk.

prof. dr hab.
Dariusz Jemielniak

Film ze „Złotego Wykładu”
Patronat Honorowy Inicjatywy „Złoty Wykład 2024”
Partnerzy Inicjatywy „Złoty Wykład 2024”

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczego Polski. Współpracuje z sektorem publicznym i samorządowym. Wspiera budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i przedsiębiorczości, w tym ekspansję zagraniczną polskich firm. Finansuje inwestycje o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa kraju. Jest operatorem programów rządowych, zarządza środkami z funduszy europejskich i je dystrybuuje. Bank ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem. W 2024 roku świętuje jubileusz 100-lecia swojego istnienia.

Lenovo to globalny lider technologiczny o przychodach wysokości 57 mld dol., zajmujący 248. miejsce w rankingu Fortune Global 500, zatrudniający 77 000 osób na całym świecie i obsługujący miliony klientów w 180 krajach każdego dnia. Koncentrując się na śmiałej wizji dostarczania jeszcze bardziej inteligentnych technologii dla wszystkich klientów, Lenovo zbudowało swój sukces jako największa na świecie firma PC z portfolio pocket to cloud, oferująca urządzenia AI-enabled, AI-ready i AI-optimized (komputery, stacje robocze, smartfony, tablety), infrastrukturę (centrum danych, pamięć masowa, urządzenia brzegowe, obliczenia o wysokiej wydajności i infrastrukturę definiowaną programowo), oprogramowanie, rozwiązania i usługi. Ciągłe inwestycje Lenovo w innowacje zmieniające świat budują bardziej sprawiedliwą, godną zaufania i inteligentną przyszłość dla wszystkich i wszędzie. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź https://www.lenovo.com
Orange Polska jest jednym z wiodących dostawców usług telekomunikacyjnych w kraju. Posiada największą w Polsce infrastrukturę, dzięki której oferuje usługi w najnowocześniejszych technologiach m.in. internet światłowodowy o prędkości nawet do 8 Gb/s oraz usługi mobilne w technologii 5G. Jest dostawcą kompleksowych rozwiązań dla biznesu, oferuje usługi z zakresu IoT, ICT i cyberbezpieczeństwa.

T-Mobile Polska Business Solutions to firma technologiczna świadczącą zaawansowane rozwiązania ICT. Dzięki kooperacji z T-Mobile Polska budujemy spójną ofertę biznesową T Business, będącą odpowiedzią na współczesne potrzeby rynku i wspierającą procesy digitalizacji firm. Dostarczamy usługi mobile, fix i ICT, począwszy od podstawowych i gotowych usług, po zaawansowane rozwiązania projektowe szyte na miarę. Nasza oferta dla klientów biznesowych, dużych korporacji i instytucji publicznych T Business obejmuje usługi Next Generation Connectivity, Cybersecurity, Modern Workplace, ERP, Smart City/IoT, Data Center & Cloud. Posiadamy kompetentne zespoły sprzedażowe i wdrożeniowe, które działają ze wsparciem technicznym T-Mobile Polska, po to, aby proponować klientom rozwiązania dopasowane do zakresu i skali ich działania. Działamy na terenie całej Polski, dzięki czemu pozostajemy w ścisłym kontakcie ze swoimi klientami z poszczególnych regionów, mogąc dopasować ofertę do lokalnych potrzeb. Wykorzystując własną infrastrukturę oraz T-Mobile i współpracując z partnerami, budujemy niezawodne, nowoczesne ekosystemy IT. www.business.t-mobile.pl/

Ubezpieczeniowy Funduszu Gwarancyjny zapewnia szczelność krajowego systemu ubezpieczeń obowiązkowych: OC posiadaczy pojazdów mechanicznych i OC rolników oraz wydatnie wspiera finansowo ofiary poszkodowane przez nieubezpieczonych i niezidentyfikowanych posiadaczy pojazdów. W Funduszu funkcjonuje również Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, a od 2022 roku – Deweloperski Fundusz Gwarancyjny. Te dwa pierwsze chronią podróżnych korzystających z imprez turystycznych organizowanych przez legalnie działających organizatorów turystyki, ten ostatni – nabywców domów i mieszkań na rynku pierwotnym. Więcej na UFG.pl

VeloBank to bank uniwersalny, który oferuje nowoczesne rozwiązania finansowe dla klientów indywidualnych, private banking, sektora MŚP, dużych przedsiębiorstw i korporacji, a także instytucji sektora publicznego. Należy do pierwszej dziesiątki największych banków w Polsce. VeloBank swoją strategię opiera na technologii, w tym rozwiązaniach Gen AI, które mają służyć wygodzie klientów i pracowników. Kompleksowa obsługa świadczona jest w ponad 160 placówkach w całej Polsce oraz w nowoczesnej bankowości internetowej i mobilnej. Oferta obejmuje rachunki bieżące, kredyty, oszczędności, inwestycje czy ubezpieczenia, a także liczne usługi z obszaru beyond banking. W ramach grupy kapitałowej powstał również VeloMarket, czyli platforma zakupowa, gdzie można znaleźć produkty dobre dla zdrowia i planety, co wpisuje się w strategię wspierania przez bank ekologii.

HPE (Hewlett Packard Enterprise) to globalna firma, założona w Teksasie w 2015 roku, oferująca usługi as a service w dowolnej lokalizacji – od brzegu sieci aż po chmurę. Zostały one zaprojektowane z myślą o transformacji działalności przedsiębiorstw i praktycznym wykorzystaniu wszystkich ich danych i aplikacji, niezależnie od miejsca ich przechowywania.

Poczta Polska to firma o kilkusetletniej tradycji, której losy zawsze były silnie splecione z historią Polski i Polaków. Na przestrzeni dziejów jej celem zawsze było wspieranie komunikacji. Wraz z postępem cywilizacyjnym i technologicznym, zmieniała ona swoją formę, ale wciąż jest dla ludzi nieodzowna. Spółka wspiera działanie sektora eCommerce, świadczy usługi w zakresie logistyki i finansów, odgrywa znaczącą rolę w cyfryzacji kraju, działania na polu popularyzacji kultury, tradycji i pamięci historycznej, wspiera inicjatywy społeczne – ważnych dla kraju, obywateli i społeczności lokalnych. Wpisując się w trend rozwoju handlu internetowego, unowocześnia usługi eCommerce dla klientów detalicznych i biznesu oraz systematycznie rozszerza największą w Polsce sieć punktów odbioru. Poczta Polska pełni także rolę i misję operatora wyznaczonego do świadczenia usługi powszechnej, która zobowiązuje ją do zapewnienia swobodnego dostępu do usług pocztowych dla obywateli całego kraju, niezależnie od miejsca zamieszkania. „Poczta Polska chce być blisko ludzi i działać z myślą o ich zróżnicowanych potrzebach.”
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie został utworzony 1 stycznia 1999 r. na podstawie art. 27 ustawy z dnia 13 października 1998 r. – Przepisy wprowadzające ustawy reformujące administrację publiczną (Dz. U. Nr 133, poz. 872 ze zm.). Zapewnia on realizację zadań przypisanych marszałkowi województwa, zarządowi województwa oraz sejmikowi województwa przez dostarczanie najwyższej jakości usług publicznych, celowe i efektywne gospodarowanie powierzonymi środkami, tak aby maksymalizować wartość dla obywateli na terenie województwa. Do zadań samorządu województwa leżących w kompetencjach marszałka lub zarządu i realizowanych przy pomocy urzędu marszałkowskiego należą w szczególności sprawy z zakresu: edukacji publicznej, w tym szkolnictwa wyższego, promocji i ochrony zdrowia, kultury oraz zabytków i opieki nad zabytkami, pomocy społecznej, wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, polityki prorodzinnej, modernizacji terenów wiejskich, zagospodarowania przestrzennego, transportu zbiorowego i dróg publicznych, kultury fizycznej i turystyki, ochrony praw konsumentów, obronności, bezpieczeństwa publicznego, przeciwdziałania bezrobociu i aktywizacji lokalnego rynku pracy, działalności w zakresie telekomunikacji, ochrony roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy.